Погода третьої декади березня була сприятливою для повільної вегетації озимих. Укргідрометеоцентр | oceaninvest.ua

Погода третьої декади березня була сприятливою для повільної вегетації озимих. Укргідрометеоцентр

Агрометеорологічні умови третьої декади березня були сприятливими для приживлення і повільної вегетації озимих культур. У північній частині країни і західних областях за рахунок високих денних температур повітря останніх днів третьої декади ростові процеси озимих активізувалися. Про це йдеться в агрометеорологічному огляді Укргідрометеоцентру.

«Зафіксоване повноцінне відновлення вегетації в терміни, близькі до середніх багаторічних, або на тиждень раніше. В інших областях продовжувався повноцінний розвиток рослин, на посівах у Херсонській і Закарпатській областях надзвичайно рано відзначене утворення нижнього стеблового вузла на рослинах озимих», - зазначається в повідомленні.

В огляді йдеться про те, що на багатьох площах у Харківській, Дніпропетровській і Полтавській областях, де з осені посіви були в найгіршому стані (у фазах початку сходів, проростання зерна), в кінці декади відзначалося утворення сходів і третього листа, місцями почалося кущіння, причому стан посівів оцінювався як задовільний і навіть хороший.