• Блог
  • Новини
  • АгроПолігон Океан Інвест: озима пшениця в умовах посухи на Хмельниччині

АгроПолігон Океан Інвест: озима пшениця в умовах посухи на Хмельниччині

Новини

23 Червня, 2018

АгроПолігон Океан Інвест

Проект АгроПолігон продовжує підкорювати простори українських полів. Тепер ми разом з партнерами з «Океан Інвест» вирішили відвідати давніх знайомих і завітали до господарства «Лампка-Агро».

Нагадаємо, що це вже не перший АгроПолігон, на цьому господарстві минулого року ми розповідали про досвід вирощування озимих ячменю та пшениці, а також сої. Цього ж сезону будемо показувати технологію вирощування озимої пшениці.

Посіви пшениці

Посіви пшениці

Загалом у господарстві практикують два види сівозміни: мак, пшениця, буряк, соя і знову пшениця, або, якщо замість сої кукурудза, то після неї сіють мак. Другий варіант: ріпак, пшениця, кукурудза, соя, пшениця.

Техкарта - озима пшениця

Техкарта - озима пшениця

Пшеницю вирощують озиму і яру. З ярою ситуація складніша, за словами директора Зигмунда Лампки, її коренева система не розвивається належним чином, тому в господарстві намагаються підбирати стресостійкі сорти, щоб мати змогу отримувати стабільний врожай на рівні 6 т/га.

Зигмунд Лампка, директор господарства

Зигмунд Лампка, директор господарства

Основна наша увага тут звернена на 100 га озимої пшениці сорту Патрас. Залишається кілька тижнів до збирання урожаю, тому саме час дізнатись технологію вирощування культури в господарстві.

Пшениця — моя улюблена культура. Вона складна, але навіть у такий посушливий рік, може дати непоганий урожай, чого не скажеш про кукурудзу чи сою.

Зигмунд Лампка

директор господарства

Пшеничні поля господарства

Пшеничні поля господарства

Коріння пшениці

Коріння пшениці

Зигмунд Лампка на полі

Зигмунд Лампка на полі

Цього року Хмельниччина потерпає від сильної засухи, з 27 березня по 5 червня було 2 дощі: перший на 6 мм, а другий, що пройшов 20 травня, дав 13 мм опадів. 

Передував пшениці мак. Після його збирання рослинні рештки добре заробили в ґрунт, провели два дискування та одну культивацію, тому поле було добре підготоване.

Колосся пшениці

Колосся пшениці

Перед посівом насіння протруїли Креатором БТ та Імісідом БТ виробництва «Океан Інвест», щоб запобігти минулорічій  проблемі — на деяких площах мали летючу сажку.

Посів проводили 10 вересня сівалкою Horsch Pronto з висівом 2,4 млн р/га і міжряддям 17,5. З осені культуру не підживлювали, адже передував їй мак, що по собі лишив достатню кількість азоту у вигляді рослинних решток, тому взимку озима не голодувала. Крім того,  восени  культури намагаються особливо не підживлювати, щоб вони не переросли.

Креатор БТ

Діюча речовина

Дифеноконазол - 30 г/л, Ципроконазол - 6.3 г/л

Імісід БТ

Діюча речовина

Імідаклоприд - 500 г/л

Пшеничний колос
Зигмунд Лампка
Посіви пшениці у господарстві

01

03

У зиму пшениця входила добре розкущеною, мінімум було 3-4 бокових пагони, тому пережила морози стійко і без втрат. Весною вносили 100-150 кг/га сульфату амонію, також 150 кг/га селітри, за словами пана Лампки, нею не зловживали , аби не розкустити пшеницю так, щоб мати вегетативну масу, але не мати колоса.

Директор господарства та експерт

Директор господарства та експерт "Океан-Інвест" Віктор Васьков оглядають посіви

Наразі пшениця знаходиться в стресовому стані, через посуху рослина відкидає слабші частини стебла.  На одній з них , яку Зигмунд Лампка вирвав, аби це продемонструвати, ми побачили 6 неефективних пагонів. Окрім цього, спостерігаються ознаки скручених прапорцевих листів.

Цей рік показує, що ранні посіви тепер найбільш прийнятні, бо пшениця встигла розвинути кореневу систему настільки, що в час посухи ще дотягується до вологи

директор господарства

Хімічний обробіток пшениці проводили двічі, бо прийняли рішення максимально скоротити виїзди в поле.

20 квітня на посіви пшениці внесли одразу у баковій суміші гербіцид Баал БТ, інсектицид Тор БТ, фунгіцид Ліндер та регулятори росту Грум БТ, Кальма і Модус ЕС, завдяки чому, рослини отримали максимальний захист і змогли сформували крупне і сильне стебло

Віктор Васьков

експерт компанії «Океан Інвест»

Баал БТ

Діюча речовина

2,4-Д 2-етилгексиловий ефір - 452 г/л, Флорасулам - 6.25 г/л

Тор БТ

Діюча речовина

Альфа-циперметрин - 100 г/л

Пшеничні колоски на полі

Пшеничні колоски на полі

Далі один обробіток пропустили, трішки заощадили , а потім 20 травня внесли фунгіциди для захисту одразу і прапорцевого листка, і колоса препаратами Лекар БТ та Абакус. В результаті отримали чистий колос без хвороб і шкідників.

Лекарь БТ

Діюча речовина

Тебуконазол - 250 г/л

Не дивлячись на примхи погоди, ми сіємо пшеницю з високим потенціалом урожайності, а якщо пройде дощ, зможемо отримати приблизно 8 т/га. Шкідники і хвороби відсутні. Система захисту «Океан Інвест» спрацювала добре.

Зигмунд Лампка

Який врожайністю порадує Патрас господаря «Лампка-Агро» ми дізнаємося пізніше, коли заглянемо на збиральну кампанію.

Останні публікації

Важливість піногасіння в баковій суміші

Важливість піногасіння в баковій суміші

Щороку надмірне піноутворення при приготуванні робочих розчинів стає все більш актуальною проблемою для аграріїв. Щоб зрозуміти що саме викликало надмірне піноутворення, слід знати насамперед природу цього явища та шляхи запобігання йому.

Технологічні поради

07 Травня, 2020

Оновлення додадку Океан Інвест

Океан Інвест презентує оновлений мобільний додаток

Команда Океан Інвест останні місяці дуже наполегливо працювала над повною переробкою як функціоналу, так і дизайну нашого мобільного додатку, тож зустрічайте - цілковито новий та неймовірно зручний додаток від Ocean Invest!

Новини

05 Травня, 2020

Економічно-обґрунтована та ефективна суміш препаратів Ріттер БТ та Баал БТ для захисту кукурудзи

Гербіцидний захист кукурудзи - ефективна суміш препаратів Ріттер БТ та Баал БТ

Наразі, однією із найприбутковіших культур є кукурудза на зерно. В технології вирощування кукурудзи як на зерно, так і на силос найголовнішим є захист від бур’янів.

Технологічні поради

28 Квітня, 2020

Вітаємо з Великоднем!

Океан Інвест вітає з Великоднем!

Прийміть наші щиросердні вітання з нагоди великого свята Воскресіння Христового!

Новини

17 Квітня, 2020

30-31 фаза розвитку озимої пшениці - початок виходу в трубку

Досвід застосування Дженфілд БТ в бакових сумішах - мистецтво створення ліків для захисту рослин

Дженфілд БТ – фунгіцид з діючою речовиною піраклостробін, 300 г/л з хімічної групи стробілурінів. Зазвичай, фунгіциди із стробілуринами не є однокомпонентними, і це дуже вірно з точки зору запобігання виникнення резистентності патогенів.

Технологічні поради

14 Квітня, 2020

Зі святом 8-го березня

Зі святом 8-го березня

Прийміть наші найщиріші вітання зі святом 8-го березня!

Новини

05 Березня, 2020