Озима пшениця: захист від хвороб та шкідників | oceaninvest.ua

Озима пшениця: захист від хвороб та шкідників

Погодні умови, що склалися в кінці березня та в першій і другій декаді квітня весняного періоду, сприяли ранньому прояву в посівах озимої пшениці збудників септоріозу та осередково борошнистої роси. На полях у понижених рельєфах та північних схилах полів виявлені рослини, уражені сніговою пліснявою, кореневою гниллю. Розвиток цих хвороб зростатиме за підвищення температури повітря і відносної вологості повітря до 50-80%.

Тому, на посівах, де існує загроза від поширення зазначених хвороб, компанія ТОВ «Океан Інвест» рекомендує провести обприскування одним із фунгіцидів:

Карабас БТ – 0,5 л/га, Аконіт БТ – 0,5 л/га, Лекарь БТ – 0,5 л/га, Адепт БТ – 0,5 л/га.
Від кореневих гнилей рекомендуємо застосовувати фунгіциди з діючою речовиною:

флутріафол – Аконіт БТ 0,5 л/га, карбендазим – Карабас БТ 0,5 л/га.

Під впли­вом хво­ро­б в рос­лин погіршу­ють­ся ос­новні по­каз­ни­ки струк­ту­ри вро­жаю, а не­добір мо­же ся­га­ти понад 30%.

В даний період спостерігається відродження з яєць злакової попелиці, з місць зимівлі виходять хлібні блішки, які останніми роками наносять значні пошкодження посівам озимих та ярих зернових культур. Також проходить заселення п’явицею та цикадками з настанням теплої погоди (середньодобова температура 12- 130С) в цей час проходить міграція клопів з місць зимівлі. Цикадки та попелиці можуть переносити вірусні хвороби.

Тому при чисельності цих шкідників вище економічного порога шкідливості без надійного захисту вирощення озимої пшениці обійтися неможливо.

Компанія ТОВ «Океан Інвест» пропонує використати такі високоефективні інсектициди: Тор БТ – 0,15-0,25 л/га, БиМоль БТ – 1,0 л/га, Страйк БТ 0,15-0,25 л/га, ДиХлор 0,5-1,0 л/га.

Для підвищення ефективності дії вищезазначених препаратів та їхніх комбінацій, рекомендуємо використовувати ад’ювант Стікер БТ

Не менше, як за дві доби, про час та місце проведення обробітків необхідно обов`язково попереджувати голів сільських і селищних рад та пасічників.

При роботі з засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.